کد rp-1270  
عنوان گزارش عملکرد جامعه معلولین ایران- نیمه اول سال1393  
مجری و نویسنده جامعه معلولین ایران  
پشتیبان جامعه معلولین ایران  
نوع غیره  
تاریخ 1393/08/00شمسی  
متن گزارش عملکرد جامعه معلولین ایران نیمه اول سال1393

جامعه معلولین ایران با تغییرات مدیریتی که در ابتدای سال جاری انجام داد سعی کرد در مدت کوتاه مشکلات
پیش رو را کاهش و به اقدامات جامعه در حوزه های مختلف سرعت بخشد و حضور جامعه را در سطح سازمان ها و رسانه های کشور بیش از پیش فعال سازد . هیات مدیره جامعه معلولین ایران با وجود مشکلات مالی به خدمت رسانی خود در حوزه معلولان طبق وظایف تعیین شده اساسنامه استمرار بخشید که اهم فعالیت های صورت گرفته بشرح
زیر است :
امور جاری
طرح و پیگیری بازاریابی کتب علمی و دانشگاهی در جامعه معلولین ایران و شعب آن به پیشنهاد آقای دکتر نظم ده ، تنظیم و تدوین قرارداد و مکاتبه با شعب در این خصوص که متاسفانه از سوی شعب استقبال لازم به عمل نیامد و معرفی تعدادی از اعضای جویای کار به آقای دکتر نظم ده .
ارائه گزارش آقای شهیدی نماینده جامعه معلولین در کانون سراسری تشکل های مردم نهاد معلولین به هیات مدیره جامعه معلولین ایران در خصوص فعالیت های چند سال اخیر آن کانون .
بررسی پیشنهاد ارائه شده از سوی آقای دکتر صابری عضو شورای شهر در خصوص نام گذاری میدانی در تهران بنام روز جهانی معلولین که نظرات جامعه با یاری و نظرخواهی استادان دکتر کمالی و دکتر نظم ده ارائه شد .
بررسی چندین جلسه در خصوص مسائل مربوط به زمین های واگذار شده شهر جدید اندیشه با یاری از آقایان تاجزاد ، مآبی ، شهیدی و عباس زاده و تعیین تکلیف نهایی آن .
مذاکره با گروه های دانشجویی و جهادی بسیج استان تهران جهت تعمیر و نماسازی اتاقهای محوطه جامعه که انجام این امر منوط به اقداماتی از سوی کارشناس آن نهاد شد و نیز مکاتبه و پیگیری این امر از طرف شهرداری منطقه هفت .
همکاری مستمر جامعه با آقای دکتر صابری جهت انجام طرح های مرتبط به معلولان در شورای شهر تهران و ارائه پیشنهاهای جامعه در این خصوص .
همکاری مستمر جامعه معلولین ایران با بسیج شهرداری که در جوار جامعه قرار دارد و اخذ امکانات مورد نیاز از آن سازمان و پیگیری برخی مسائل جامعه از طریق این سازمان.
مکاتبه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خواست دو موضوع با آن وزارتخانه :
درخواست چاپ تمبر روز جهانی معلولین که پس از بررسی در شرکت پست به شورای پست ارسال شد تا متعاقبا اقدام لازم انجام گیرد .
درخواست جهت اعمال تخفیف برای معلولان استفاده کننده از خدمات اینترنتی و پذیرش و انجام آن توسط چندین شرکت .
برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه " آشنایی با معلولیت و بلایای طبیعی " در روز 19 شهریور سال جاری با مشارکت موسسه علمی – کاربردی هلال ایران .
اقدامات صورت گرفته در ارتباط با ساختمان مطهری
برگزاری جلسه با آقای مهندس حنیفه راد ، مدیرکل املاک حقوقی اداره کل راه و شهرسازی در آن اداره با حضور آقایان مجتبی نوروزی رئیس هیات مدیره ، زارع دیسفانی نایب رئیس و کوزه گر نماینده جامعه و مذاکره در خصوص امکان تمدید قرارداد اجاره زمین مطهری .
مذاکره با اشخاص حقیقی و حقوقی بابت حل مساله زمین به طرق مقتضی از جمله حجت الاسلام سعادت مشاور محترم مقام معظم رهبری ، مهندس مرتضی کریمی از کارکنان محترم حراست شهرداری تهران و شرکت سپهر هشتم .
ماموریت های انجام شده درشعب و دفاتر دوره مورد بررسی

ماموریت اعضای هیات مدیره و بازرسان به شعب: کرج ، اراک ، مشهد ، همدان ، ، زاهدان ، ساری و ارائه گزارش در این خصوص و بررسی و تصویب مجامع آن .
پیگیری امور دفاتر پلدختر (لرستان) ، شهرضا (اصفهان) ، بهشهر(مازندران) ، ملایر (همدان) ، اهر (آذربایجان شرقی) که در صورت لزوم توضیحات تکمیلی به دفاتر ذیربط منعکس گردید .
تعاونی مسکن
شرکت نماینده جامعه معلولین ایران آقای مآبی در مجمع عمومی نوبت اول شرکت تعاونی مسکن .


اقدامات صورت گرفته در بخش اداری جامعه
پرداخت و تسویه حق سنوات کارمندان جامعه معلولین ایران مطابق مقررات قانون کار .
برگزاری جلسات مشترک هیات مدیره با نمایندگان محترم جامعه معلولین تهران و طرح مسائل جامعه و بررسی راهکارهای لازم جهت حل برخی از مسائل .
اقدامات انجام شده جهت برگزاری مجمع عمومی جامعه معلولین ایران در شهریور 1393 از جمله چاپ آگهی ، مذاکرات و مکاتبات با شهرداری منطقه 4 ( سرای محله شمیران نو در پارک الغدیر میدان رسالت ) رزرو محل اقامت ، تهیه گزارش عملکرد ، ترازنامه و بودجه و سایر اقدامات لازم .
تمدید کارتهای عضویت و صدور کارتهای جدید جهت اعضای جامعه .
انجام حدود 220 مکاتبه جهت امور شعب و داخلی جامعه معلولین و تعامل با سازمانهای دولتی و غیر دولتی .
رسیدگی به امور اداری دفتر جامعه معلولین ایران و سرعت بخشی به انجام امور و طراحی فرم های جدید .
اقدامات صورت گرفته در ارتباط با مالیات جامعه
پیگیری مساله مالیات جامعه معلولین و تعیین ناظر مالیاتی برای جامعه معلولین توسط سازمان امور مالیاتی مرکز تهران جهت اعمال تسهیل در این امور و تخفیف لازم برای جامعه معلولین ایران .
اخذ معافیت موضوع ماده 139 قانون مالیات ها و تنظیم لایحه دفاعیه در خصوص مالیات های سنوات گذشته و انجام اقدامات لازم جهت این امر .
شرکت در جلسات
حضور آقایان عاروان سرپرست جامعه معلولین و افشین پرفکرمقدم بازرس جامعه معلولین در پارک بعثت در مراسم بازدید نوروزی معلولان که توسط انجمن دفاع از حقوق معلولان برگزار شد و دیدار و مذاکره در خصوص مسائل معلولان با آقایان دکتر عزیزی نماینده مجلس و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ، دکتر هاشمی رئیس سازمان بهزیستی و عبدالله زاده معاون بهزیستی و غیره و نیز تعامل با معلولان حاضر در این مراسم در خصوص مشکلات پیش روی این عزیزان .
حضور آقایان عاروان سرپرست جامعه معلولین و افشین پرفکرمقدم بازرس جامعه معلولین و چقایی رئیس هیات مدیره اراک در جلسه فراکسیون معلولین مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه با حضور آقای ابوترابی نایب رئیس مجلس و خانم آلیا رئیس فراکسیون معلولین و تعدادی از نمایندگان و طرح آرا و نظرات در خصوص مسائل معلولان کشور و ارائه راهکار برای حل این گونه مسائل .
شرکت آقای عاروان سرپرست جامعه معلولین در جلسه معلولیت و بلایای طبیعی در معاونت بهداشت در دو جلسه بهار (خرداد ماه) و تابستان (مرداد ماه) که آقای دکتر اردلان مشاور معاون وزارت بهداشت و سرپرست واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا برگزار کننده جلسه بود که نماینده جامعه در این جلسات در خصوص ارتباط معلولیت با بلایای طبیعی به ارائه نظرات و راه کارهای لازم برای مواجه منطقی با این مساله پرداختند .
شرکت آقای عاروان سرپرست جامعه معلولین در جلسه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با نمایندگان سازمان های غیر دولتی در امور معلولین که به طرح و ارائه مشکلات معلولین به خصوص حین بلایا پرداخته شد .
برگزاری جلسه آقایان زارع نایب رئیس هیات مدیره و عاروان سرپرست جامعه معلولین با مدیر کل توانبخشی هلال احمر بر اساس پیگیری ها و مکاتبات قبلی و انتقاد از کاهش کیفیت این لوازم و ارائه
پیشنهاد های لازم در خصوص ارتقای سطح لوازم توانبخشی و استاندارد سازی آن سازمان که البته با شعب در این خصوص هم مکاتبه ای شد که هیچ گونه همکاری در این جهت انجام نشد .
حضور آقایان عاروان سرپرست جامعه معلولین و افشین پرفکرمقدم بازرس جامعه معلولین در جلسه مدیران ارشد فروشگاه های زنجیره ای شهروند تهران از جمله آقای گودرزی مدیرعامل این فروشگاه ، همراه با دکتر صابری عضو محترم شورای شهر تهران و ارائه نظرات نمایندگان جامعه جهت توجه بیشتر آن مدیریت به مساله معلولان و امکان تسهیل در خرید آنها از فروشگاه ها ، همچنین مقرر شد تا در هفته های مناسبتی معلولین مانند روز جهانی معلولین ، روز نابینایان و ناشنوایان تخفیف هایی جهت آنها اعمال شود و نیز مقرر گردید جامعه معلولین در امر آموزش نیروهای این فروشگاه ها برای تعامل شایسته با معلولان مشارکت داشته باشد .
حضور آقایان عاروان سرپرست جامعه معلولین در مجمع فارسی های مقیم مرکز و تلاش در جهت بهره گیری از توان اعضای آن برای اهداف جامعه و شعبه فارس .
شرکت آقای عاروان سرپرست جامعه معلولین در جلسات گفتگوی میان سازمان های غیر دولتی با وزارت رفاه در فصل بهار و تابستان (چهار جلسه متناوب) ، با حضور آقایان میدری معاون وزیر محترم رفاه و کردونی مدیر کل دفتر امورآسیب های اجتماعی وزارت تعاون، بدخشان معاون محترم مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی و جمعی از نمایندگان سازمان های غیر دولتی و طرح مسائل پیش روی سازمان های غیر دولتی و مشکلاتی که اساسنامه تیپ سازمانی بهزیستی برای این سازمان ها بوجود آورده است و اقدام به اصلاح آن با حضور خبرگان امر از جمله نماینده جامعه .
شرکت آقای عاروان سرپرست جامعه معلولین در جلسه مشترک نمایندگان سازمان های غیر دولتی مرتبط با امور معلولان با آقای دکتر سخنگویی معاون محترم توانبخشی سازمان بهزیستی و معاونان و مشاوران سازمان بهزیستی و طرح مسائل و مشکلات جامعه معلولین ایران و تقاضای رسیدگی عاجل این مسائل جهت تعامل هر چه بیشتر و پیشبرد اهداف مرتبط با معلولان .
جلسه با آقای پاشایی مدیر انجمن نعناع و آقای سردشتی رئیس هیات مدیره شعبه البرز در خصوص تعامل و همکاری با استادان ژاپنی که به آموزش های فنی و علمی مباحث مناسب سازی ، کاردرمانی و آشناسازی کودکان با معلولیت و معلولان در ایران پرداخته اند و مقرر شد جامعه معلولین تلاش خود برای برگزاری این دوره ها به عمل آورد.
شرکت در جلسه با مدیرعامل بانک شهر آقای دکتر پورزرندی همراه با دکتر صابری عضو شورای شهر تهران و برخی انجمن های دیگر در خصوص بررسی راه های افزایش امکانات ، تسهیلات و تدابیر آن بانک جهت معلولان و همکاری انجمن ها در خصوص ارائه راهکارها و آموزش های لازم .
اقدامات انجام شده توسط روابط عمومی
مدیریت سایت جامعه معلولین در خصوص اخبار ، گزارش ، مقالات ، گالری عکس و غیره که در این خصوص آقای پرفکرمقدم یاری های موثری نمودند.
حضور در دومین جشنواره توان یابان و فضای مجازی به همت موسسه خیریه رعد که دو نفر از اعضای جامعه معلولین در آن موفق به کسب مقام برتر شده بودند : سایت بال پرواز جامعه مجازی معلولین ایران (محمد حیدری عضو محترم جامعه معلولین شعبه اصفهان)، سایت جامعه مجازی معلولین شهر ری (افشین پرفکر مقدم بازرس جامعه معلولین ( در گروه وب سایت های افراد دارای معلولیت .
دایر نمودن سایت تالارهای گفتگوی جامعه معلولین ایران با نشانی WWW.IRANSDP.IR با طراحی آقای حیدری عضو محترم جامعه معلولین شعبه اصفهان و مکاتبه با اعضا و شعب برای فعالیت پویا در این سایت .
برگزاری مراسم روز عید مبعث پیامبر اکرم (ص) در سالن سرای محله شمیران نو با همکاری کانون معلولان منطقه چهار با دبیری آقای توکلی که مسوولان بهزیستی ، شهرداری منطقه چهار ، اعضای شورای شهر تهران و دیگر عزیزان توانمند جامعه معلولین در آن حضور داشتند و برنامه متنوع و مفرحی همراه با سخنرانی مسوولان برگزار شد و نیز تقدیر از قهرمانان صاحب مدال تیم ملی وزنه برداری ایران .
برگزاری مراسم افطاری با حضور اعضای جامعه معلولین در شب 21 ماه مبارک رمضان همراه با تکمیل فرم اطلاعات لازم اعضا.
مصاحبه رادیویی آقای عاروان سرپرست جامعه معلولین در شبکه های ایران و تهران در خصوص اوضاع اجتماعی معلولان و معرفی جامعه معلولین ایران و اهداف و فعالیت های انجام شده آن .
آماده سازی و تدوین گزارش عملکردهای جامعه معلولین ایران.
درج مصاحبه های آقایان نوروزی رئیس هیات مدیره جامعه و عاروان سرپرست جامعه معلولین و افشین پرفکرمقدم بازرس جامعه معلولین در سایت خبرگزاری ایسنا در خصوص رسانه ملی و طرح مشکلات معلولان از طریق این رسانه.
مصاحبه آقایان عاروان سرپرست جامعه معلولین و افشین پرفکرمقدم بازرس جامعه معلولین با مجله
توان یاب مربوط به موسسه رعد در خصوص مسائل معلولین و راه حل و راهکارهای لازم در این موارد و نیز معرفی فعالیت ها و ساختار جامعه معلولین ایران .
مصاحبه آقایان عاروان سرپرست جامعه معلولین و افشین پرفکرمقدم بازرس جامعه معلولین با خبرنگار همشهری محله منطقه هفت تهران زیرمجموعه روزنامه همشهری و معرفی جامعه و فعالیت های آن .
صدور بیانیه جامعه معلولین ایران به مناسبت کشتار معلولان غزه توسط رژیم صهیونیستی و مخابره آن از سوی سایت ایسنا با همکاری آقای انتظاری و درج در سایت های دیگر .
مذاکره و پیگیری جامعه با شرکت رخداد مسیر آبی جهت انجام آموزش ها و سایر برنامه های مناسبتی برای اعضای محترم.
تهیه و تدوین پاورپوینت آموزش معلولیت و مشکلات معلولان برای آموزش نیروها و افراد سازمانهای و ارگانی دولتی و غیر دولتی مرتبط با امور معلولین.
طراحی و چاپ کارت ویزیت جامعه معلولین ایران  
تاریخ ثبت در بانک 21 فروردین 1395  
فایل پیوست
تصویر